A B6-vitamin: Az immun- és idegrendszer normál működésében vesz részt.
A magnézium mint memóriajavító
Az agyban a megnövekedett magnéziumszint javítjhata a rövid-és hosszú távú memóriát, fejleszti a tanulási képességet. A kutatók eredményei arra engednek következtetni, hogy a megnövekedett magnézium bevitel javíthatja a kognitív képességeket, míg az életkor előrehaladtával tapasztalható memóriagyengüléshez többek között az alacsony magnéziumfogyasztás is hozzájárul.
Magnézium és izomgörcs
Sokan tisztában vannak azzal, hogy ha valamilyen izomgörcs alakul ki, akkor valószínűleg magnéziumhiányban szenvedünk. Ez való igaz, hiszen az izmok működéséhez és elernyedéséhez, az egészséges idegi - és szívműködéshez szükség van magnéziumra. A magnezium tehát segíti a szívműködést, ezáltal csökkentve a szívinfarktus kockázatának lehetőségét. A kalciummal együtt természetes nyugtatószerként hat.
Normalizálja a keringést; a koleszterinszintet csökkenti, illetve a normális értékre állítja be.
A fehérjedús étkezés kedvezően hat a magnézium felszívódására, és ne feledjük, ha a vegyes táplálkozást követjük, akkor a megfelelő mennyiséget be is juttatjuk a szervezetbe.
A magnéziumhiány tünetei
Hiánya esetén izomgörcsökön kívül rendszertelen és gyors szívverés is jelentkezhet; de kimerültség, álmatlanság, gyengeség is utalhat rá.
Magnéziumhiány általában a helytelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód vagy stressz miatt alakulhat ki. Attól függően, hogy ez az “állapot” milyen hosszú ideig tart, enyhébb és komolyabb tünetekben is megmutatkozhat a hiány, úgy mint fejfájás, étvágytalanság, szédülés, koncentrációs zavar, viselkedészavar, depresszió, stb. Elég széles ez a skála, ami csakis annak tudható be, hogy a magnezium mennyire sokféle funkciót lát el a szervezetben.
Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/3850/a-magnezium