Felhasználási javaslat:
Napi 3×1 kapszula.
Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl.
Étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Készült:
liofilizált, szárított zsázsacsíra őrlemény, 84 féle ásványianyag és nyomelem koncentrátum, cirokmag-héj őrlemény felhasználásával.
SZAKCIKK: (klinikai útmutató)
Vita+Active zsázsacsíra kapszula
Javíthatja a pajzsmirigyműködést.
A vizitorma hatalmas mennyiségű ként tartalmaz, valamint annyi jódot, hogy a két elem keveréke kitűnő támogatást nyújtson a belső elválasztású mirigyek működéséhez.
A zsázsa a mai Irán területéről származik, de már az ókorban is nagyon kedvelt salátanövény volt.
Kínában már i.e. 1500 évvel is ismerték.
Jellegzetes, kissé kesernyés ízű, túlságosan értékes gyógynövény, kár hogy elfeledkeztünk róla.
Tartalmaz:
– 80%-ban tartalmaz növényi eredetű telítetlen zsírsavakat jelentősége a szív- és érrendszeri megbetegedéseknél van.
– Magas E-vitamin tartalmú (1200 mg/kg) értágító, alvadásgátló hatású.
– Béta karotin, szelén.
– Klorofillt tartalmaz amely a vért tisztítja, frissíti.
– Vitaminokat (A-C, E és K).
– Ásványianyag tartalma I, Ca, Fe, S (Jód, Kalcium, Vas, Kén).
Hatása:
– Jódtartalma elengedhetetlen a szervezetben a pajzsmirigy hormonok előállításához, a pajzsmirigy működéséhez.
– Vizelethajtó hatású, így vérnyomáscsökkentő is.
– Afrodiziákum, növelheti a férfierőt és fokozhatja a libidót.
– Aranyér bántalmakra, de különösen a vérzés csillapítására használjunk.
– Allergiaellenes hatását is ismerjük.
A Zsázsacsíra - mint növény - jótékony hatása
Enyhén csípős, torma szerű ízét a glükotropeolin nevű mustárolaj-glükozidának köszönheti. Ezenkívül tartalmaz még baktériumölő ún. fitoncid anyagot is. Sok C-vitamint tartalmaz, de rengeteg karotint, B-vitaminokat, ásványi sókat (kálium, kalcium, foszfor, nátrium, jód, vas) találhatunk meg benne.
80%-ban telítetlen zsírsavakat tartalmaz, melyek a szív- és érrendszeri megbetegedések megelőzésében fontosak.
Segítségével megelőzhető a szívinfarktus.
Magas E-vitamin tartalmának köszönhetően értágító, alvadásgátló hatású és antioxidáns tulajdonságának köszönhetően késlelteti az öregedést és megvédi a szervezetet a romboló szabad gyökökkel szemben.
Vízhajtó és vérnyomáscsökkentő.
Enyhíti a lábikragörcsöket.
Erősíti az immunrendszert. Klorofill tartalmának köszönhetően tisztítja a vért.
Csökkenti a gyulladásokat, segít a mellrák és a vastagbélrák megelőzésében és a pajzsmirigy problémák is orvosolhatóak a segítségével.
Kerti zsázsa – egy mindentudó növény az egészségünkért
Forrás: http://gyogyszernelkul.com/kerti-zsazsa-egy-mindentudo-az-egeszsegunkert/
A kerti zsázsa az a fűszeres ízű zöldféleség, melyet általában a hidegtálak díszítésére használnak. Senki nem gondolná róla, hogy orvosság – pedig az, mind a növény, mind a magja. Mindkettő számos betegség kezelésére alkalmazható. A cukorbetegség éppúgy ide tartozik, mint a vesekő, a gyomor-bélpanaszok, tüdőproblémák, menstruációs panaszok vagy a daganat. És ami a legjobb: kerti zsázsát rendkívül olcsón és különösebb erőfeszítések nélkül magunk is nevelhetünk.
Világhírű természetes gyógyszer
A kerti zsázsa sok ételnek adja meg a meghatározó fűszeres frissességet. Akár krumplisaláta, töltött tojás, halételek, levesek vagy tészták – kerti zsázsával minden rögtön még jobban ízlik. A kerti zsázsa azonban nemcsak ízében dobja fel az ételeket, hanem jó adag egészséget is hozzáad, ugyanis valójában egy rendkívül erős gyógynövény. Az ájurvédában ezt a növényt már évezredek óta alkalmazzák, pl. hasmenésre, izomfájdalmakra és szexuális kedvetlenségre. A kerti zsázsa Indiából hódította meg a világot. Az arabokat, perzsákat, afrikaiakat és európaiakat hamar meggyőzte egészségtámogató hatásáról – egyrészt tápértékével, másrészt gyógyhatású összetevőivel.
Kerti zsázsa a szív- és érrendszerre
A kerti zsázsa több olyan tulajdonsággal is bír, amelyek kitűnő szerré teszik a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésére. Így például „vérhígító” hatású: gátolja a túlzott vérrögösödést, és ezáltal csökkenti az infarktus és az agyi érkatasztrófa rizikóját. Ugyanakkor biztosítja az erek ellazulását, és ily módon az érszűkület ellen hat. Ez különösen magas vérnyomásnál észrevehető. Ezért nem csoda, hogy a kerti zsázsa vérnyomáscsökkentő és vérnyomás-szabályozó hírében áll. Az észrevehető hatásért azonban naponta releváns mennyiségben kell fogyasztani.
Kerti zsázsa bőrproblémák ellen
Az összetört zsázsamagból és vízből álló paszta – az érintett felületre kenve – helyi bőrproblémákat képes enyhíteni. Egy ilyen paszta a töredezett ajkak, a száraz bőr vagy a napégés kezelésére is alkalmas.
Kerti zsázsa emésztési panaszokra és étvágyhiányra
Emésztésszabályzó és antimikrobiális hatása révén a kerti zsázsa mind gyomorrontásnál, mind hasmenésnél, székrekedésnél és puffadásnál alkalmazható. Ehhez a zsázsamagpor és a méz keveréke alkalmas. Amint ugyanis a zsázsamagpor folyadékkal kerül érintkezésbe, egy nyálka jön létre, mely védőréteget képez az emésztőszervek belső falán. Ezen a módon a kerti zsázsa gátolja az irritációkat a gyomor-bél traktus betegségeinél és fertőzéseinél.
Kerti zsázsa megfázás esetén A légutak mind akut, mind krónikus betegségei nagyon jól reagálnak a zsázsával történő kezelésre. A zsázsa itt nyákoldó és gyulladásgátló hatású, ráadásul tágítja a hörgőket. Az elrágcsált zsázsamag enyhíti ezen felül a torokfájást, a köhögést és az asztmás tüneteket. Ebból a célból naponta háromszor rágjunk el 1 gramm zsázsamagot.
ZSÁZSA A KERTBEN: A legrövidebb tenyészidejű zöldségnövény: a vetés után 12–14 nappal már fogyasztható. Népi nevei: salátatorma, vadmustár, szépítőfű, kányafű, kerti tormafű, kerti rézsuka, kis zsázsafű.
A növény szárát és szikleveleit esszük – esetleg az első, zsenge lomblevelekkel együtt, mert ezek íze éppen olyan kellemes, mint a szikleveleké. A kifejlett növény levelei már rágósak, élvezhetetlenek. A friss zsázsa a tormához hasonlóan csípős, de íze annál sokkal enyhébb, kellemesebb. Különösen ízletes a vajas kenyér friss kerti zsázsával. A friss termést kis csomókban alufóliába göngyölve le is fagyaszthatjuk.
Mártást, levest és teát is főznek belőle.
Köztes növényként vetve biológiai védelmet biztosít a gyümölcsfáknak a levéltetvek ellen, a káposzta- és a salátaféléknek a csigák ellen. Dísznövénynek is termesztik, szárítva virágkötéshez használják. Mivel gyorsan kel, sorjelzésre is alkalmas, például a sokkal lassabban növő petrezselyemmel együtt vetve.
A zsázsát már a népi gyógyászatban is használták, vértisztító, gyulladáscsökkentő, emésztést segítő hatása miatt.