- ÖSSZES TERMÉK
- Natur Tanya webáruház
- ÉLELMISZEREK, NÖVÉNYI OLAJOK
- NŐKNEK AJÁNLOTT
- FÉRFIAKNAK AJÁNLOTT
- ANTIVIRÁLIS ÉS IMMUNERŐSÍTŐ SZEREK
- BIO KOZMETIKUMOK, ÖKO HÁZTARTÁS
- CUKORBETEGSÉG DIABETES
- CSONTRENDSZER, ÍZÜLETEK
- ENERGIAMEGTAKARÍTÁS HÁZTARTÁS
- FIATALÍTÓ, ÖREGEDÉS ELLEN
- FITNESS, POTENCIA ÉS ENERGIANÖVELŐK
- FLAVIN 7 TERMÉKEK
- GYERMEKEKNEK
- HAJ, BŐR, ÉS KÖRÖMÁPOLÓK, KOZMETIKUMOK
- IHATÓ VITAMINOK: SWEDISH NUTRA
- MEMÓRIA SERKENTÉSE
- SUNRIDER TERMÉKEK
- GYÓGYGOMBÁK
- GYOMOR, EMÉSZTÉS
- IDEGRENDSZER ERŐSÍTÉS
- ILLÓOLAJOK, étkezési olajok, 100% ESSZENCIÁK
- MILLIMÉTER HULLÁMTERÁPIÁS ESZKÖZÖK - TRIOMED
- MÉREGTELENÍTÉS, FOGYÁS
- SPORTOLÓKNAK, TESTÉPÍTÉS
- SZÍV ÉS ÉRRENDSZER
- TEÁK, gyógynövényekből
- VÍRUS ÉS BAKTÉRIUM ÖLŐK
- VITAMINOK, NYOMELEMEK
- KÖNYVÁRUHÁZ
NYITVATARTÁS (rendelések teljesítése):
Hétfőtől péntekig, 9-17 óráig.
Szervóra a hétköznapokban. Mikor mit tegyél, vagy mikor mit egyél?
Az ember biológiai órája 24 óra alatt jár körbe egyszer, szemben a kismutatóval, mely egy nap két kört ír le.
A nyugati irodalom is ismeri a bioritmust, de a keleti gyógyításban kiemelt szerepet játszanak. Nézd meg, mikor melyik szerved aktív?
Nézd meg, mit érdemes csinálnod ebéd után, a biológiai órád szerint!?
A szervóra, 12 fő emberi szervet különböztet meg.
Az anyagcsere-folyamatoknak, a táplálkozásnak, pihenésnek, alvásnak, testmozgásnak megvan a megfelelő ideje.
Ezek mindegyike kétórás váltásokban regenerálódik, tisztul, és a testünk az éppen aktuálisan legintenzívebben dolgozó szervünkre fókuszál leginkább, az összes energiánk ide összpontosul. Ha a napirendünk kialakításakor figyelembe vesszük a szervóránk működését, az jelentősen befolyásolja a hogylétünket, és nem mellesleg komoly betegségeket is megelőzhetünk.
Hogy működik a szervóra? Ha eszerint élsz, egészségesebb és fittebb leszel!
1:00 – 3:00: Máj
Éjjel 1-3 óra között, amikor mélyen alszunk, a máj méregteleníti a vért és szabályozza a hormonszintünket. Ezért van például az, hogy ha az esti buliban túl sok alkoholt iszunk, és túl későn kerülünk ágyba, az jelentősen befolyásolja a máj tisztító funkcióját, és ezért ébredünk másnaposan.
3:00-5:00: Tüdő
A tüdő irányítja a szervezet immunrendszerét és az oxigén elosztását a vérben. Ez a tüdő aktív ideje, ilyenkor készül fel az egész napi munkára.
5:00-7:00: Vastagbél
Ez a legmegfelelőbb időpont arra, hogy kikeljünk az ágyból és elkezdjük a napot, ugyanis ebben az időpontban a vastagbél működésbe lép, és megkezdi a salaktalanítás folyamatát. Emiatt történik általában reggel a székletürítés
7:00-9:00: Gyomor
A reggeli a nap legfontosabb étkezése, és ennek jó oka van! A gyomor energiái ilyenkor magasak, és a reggeli kihagyása felboríthatja ennek a szervnek az egyensúlyát, és emésztési és immunitási problémákat okozhat
9:00-11:00: Lép
A lép szorosan kapcsolódik a gyomorhoz. Amikor a lép táplálékot kap, enzimeket bocsát ki az étel lebontására, energiává alakítására. Éppen ezért ez az ideális időszak a munka elvégzésére, mivel ez teszi lehetővé, hogy képesek legyünk hatékonyan felhasználni mentális energiát és jobban koncentráljunk.
11:00-13:00: Szív
Ilyenkor a legenergikusabb a szív, friss vért pumpál a szervekbe, táplálja az izmokat, inakat, erősíti a keringést. Ha ebben az időszakban le tudunk pihenni fél órára, az rendkívüli módon táplálja a szívet, hosszú távon pedig jelentősen csökkenti a szívbetegségek kockázatát.
13:00-15:00: Vékonybél
A szervezet az összes energiáját az ebéd emésztésére fordítja, így a teljesítőképesség mélyponton van. Ebben az időszakban a fájdalomérzet is csökken, ezért érdemes ilyenkor fájdalommal járó kezelésre – például fogorvoshoz – ellátogatni.
15:00-17:00: Hólyag
A húgyhólyag ekkor dolgozik a legintenzívebben, ezért ilyenkor különösen figyeljünk oda arra, hogy elegendő tiszta vizet, gyógyteát igyunk.
17:00-19:00: Vese
A vese felelős a vér szennyeződésektől való megszűréséért és a hormonok egyensúlyának fenntartásáért. Ha ebben a napszakban rendkívül fáradtnak érezzük magunkat, az a mellékvese problémáról árulkodik. Egyéb tünetek közé tartozik az alacsony libidó, a hátfájás és a hormonális zavarok.
19:00-21:00: Szívburok
A szívburok egy vékony, rostos zsák, amely a szívnek és főbb ereinek ad otthont. Egyik kulcsfontosságú funkciója a szív szigetelése és védelme. Hasonlóképpen, a szívburok védi a szívet a külső stresszhatásoktól és az érzelmi hangulatingadozásoktól. Ha ez a szerv kiegyensúlyozatlan, könnyen stresszesek, feszültek lehetünk. A szívburok egyensúlyának visszaállításának jó módja, ha lelassítjuk a tempót és lazítunk, például meditálunk, olvasunk, veszünk egy meleg fürdőt.
21:00-23:00: Hármas melegítő
Test, lélek, energia. A hármas melegítő időszakában testünk és lelkünk nyugalomra, pihenésre vágyik, teljesítőképességünk erőteljesen csökken, ez a legpihentetőbb alvás ideje, így nem javasolt testileg és szellemileg aktív tevékenységet végezni.
23:00-1:00: Epehólyag
A szerv ilyenkor működik legerőteljesebben. Ez a magyarázata annak is, miért alszunk nyugtalanul vagy ébredünk fel éjszaka késői nehéz vacsorát követően.