- AKCIÓS!
- ÖSSZES TERMÉK
- Natur Tanya webáruház
- ÉLELMISZEREK, NÖVÉNYI OLAJOK
- NŐKNEK AJÁNLOTT
- FÉRFIAKNAK AJÁNLOTT
- ANTIVIRÁLIS ÉS IMMUNERŐSÍTŐ SZEREK
- BIO KOZMETIKUMOK, ÖKO HÁZTARTÁS
- CUKORBETEGSÉG DIABETES
- CSONTRENDSZER, ÍZÜLETEK
- ENERGIAMEGTAKARÍTÁS HÁZTARTÁS
- FIATALÍTÓ, ÖREGEDÉS ELLEN
- FITNESS, POTENCIA ÉS ENERGIANÖVELŐK
- FLAVIN 7 TERMÉKEK
- GYERMEKEKNEK
- HAJ, BŐR, ÉS KÖRÖMÁPOLÓK, KOZMETIKUMOK
- IHATÓ VITAMINOK: SWEDISH NUTRA
- MEMÓRIA SERKENTÉSE
- SUNRIDER TERMÉKEK
- GYÓGYGOMBÁK
- GYOMOR, EMÉSZTÉS
- IDEGRENDSZER ERŐSÍTÉS
- ILLÓOLAJOK, étkezési olajok, 100% ESSZENCIÁK
- MILLIMÉTER HULLÁMTERÁPIÁS ESZKÖZÖK - TRIOMED
- MÉREGTELENÍTÉS, FOGYÁS
- SPORTOLÓKNAK, TESTÉPÍTÉS
- SZÍV ÉS ÉRRENDSZER
- TEÁK, gyógynövényekből
- VÍRUS ÉS BAKTÉRIUM ÖLŐK
- VITAMINOK, NYOMELEMEK
- KÖNYVÁRUHÁZ
NYITVATARTÁS (rendelések teljesítése):
Hétfőtől péntekig, 9-17 óráig.
A magnéziumhiány tünetei és kezelése
A magnéziumhiány leggyakoribb okai:
- csökken az élelmiszerek magnéziumtartalma (talajkimerülés, génmódosítás).
- gyógyszerfogyasztás, például a hashajtók, vízhajtók fogyasztásával ürül a magnézium a szervezetből.
- a túlzott alkoholfogyasztás, drasztikusan csökkenti a szervezet magnézium szintjét.
- állandósult stressz, ami növeli a szervezet magnézium szükségletét.
Néhány tünet, ami magnéziumhiányra utal, és a magnéziumhiány következményei
Emésztőrendszeri panaszok
A magnéziumhiány növeli az olyan emésztőrendszeri panaszok megjelenésének valószínűségét, mint a szivárgó bél szindróma, az IBS, a SIBO vagy a Crohn.
Ez azért is baj, mert tudjuk, hogy ezeknél az emésztőrendszeri panaszoknál jelentősen csökken az ásványi anyagok, pl. a magnézium felszívódása. Az ásványi anyag-hiány pedig tovább fokozza a már meglévő emésztőrendszeri panaszokat, és ezzel bele is kerültünk egy negatív spirálba.
Inzulinrezisztencia
Bizonyított egyrészt, hogy az inzulin-receptoroknak magnéziumra van szükségük, másrészt az is, hogy a sejten belüli magnézium kulcsszerepet játszik az inzulin által közvetített glükóz felszívódásban.
A magnéziumhiány inzulinrezisztenciát okoz, ami megemeli az inzulinszintet a vérben, ez a későbbiekben magas vérnyomással, 2-es típusú cukorbetegséggel, magas koleszterin- és triglicerid szintekkel is párosul.
Összegezve tehát, ha inzulinrezisztens vagy fogyassz magnéziumot!
2-es típusú cukorbetegség
A 2-es típusú cukorbetegek szinte mindig magnéziumhiánnyal küzdenek! Ennek oka a magas vércukorszint, ami megváltozott vesefunkcióhoz vezet (a magnézium a veséből fokozottabban választódik ki). Ha a cukorbeteg még gyógyszereket is szed, mint például vízhajtó, gyomorsav blokkoló vagy hashajtó, a magnéziumhiány fokozódhat.
A magnéziumban gazdag étrend bizonyítottan csökkenti a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát, a magnéziumnak a cukor lebontásában és felhasználásban betöltött szerepe miatt. Ezért a magnézium cukorbetegeknek egyenesen kötelező!
Gyakori fejfájások, migrén
A magnéziumhiány fejfájással, különösen a migrénes fejfájással egyértelműen összefüggést mutat! Ennek az oka, hogya magnézium fontos szerepet játszik a szervezetben az ingerületátvivő anyagok kiegyenlítésében, melyek a sejtek közti információt közvetítik. Migrén esetén pl. a szerotoninról van szó, aminek szintje szorosan összefügg a magnéziumszinttel.
Dupla-vak placebo-kontrollált klinikai tanulmányok mutatták meg, hogy a megfelelő magnéziumpótlás segít csökkenteni a migrénes fejfájások előfordulását.
Szívroham, stroke
Ismert, hogy kapcsolat van az alacsony magnéziumszint és a szívroham, illetve a stroke nagyobb arányú előfordulása között. Alacsony magnéziumszintnél fokozódik a szívkoszorúér meszesedés kockázata, sérül a szívizom vérellátása, amit mellkasi fájdalom, verejtékezés, légszomj, hányinger, nehézlégzés és félelemérzés kísér. Sajnos az alacsony magnéziumszint olyan szívpanaszokat okozhat, mint a szívritmuszavar.
A tanulmányok egyértelműen alátámasztják, hogy a szívinfarktusok zöme elkerülhető lenne magnéziumpótlással.
Érelmeszesedés
Már a viszonylag alacsony magnéziumszint is felborítja az erek belső falának simaizom tónusát, és ez érelmeszesedést idéz elő. Magnéziumhiányban fokozódnak az érrendszeri gyulladások, ami tovább rontja, és felgyorsítja az érelmeszesedés folyamatát.
Szerencsére életmódbeli változtatásokkal és célzott tápanyagokkal (a magnézium mellett K2-vitamin fogyasztásával) a folyamat megállítható, sőt, vissza is fordítható.
Magas vérnyomás
Normál körülmények között a magnézium ellazítja a vérereket. Az alacsony magnéziumszint viszont összehúzza az ereket és magas vérnyomást okoz. A magnéziumhiány felborítja a nátrium-magnézium folyamatot, valamint a kalcium-magnézium és a kálium-magnézium egyensúlyt, melyek külön-külön is magasabb vérnyomást eredményeznek. A magnézium státusz közvetlen hatással van az erek izomsejtjeinek relaxációs képességére, és a vérnyomás szempontjából fontos kationok szabályozására.
A magnéziumpótlás elengedhetetlen magas vérnyomásban! Sőt, ha valakinek makacsul alacsony a káliumszintje és nem reagál a káliumtáplálékkiegészítésre, fogyasszon azonnal magnéziumot, mert a magnézium a megoldás súlyos káliumhiány esetén is.
Szerves magnézium-biszglicinát itt kapható>>
Fülzúgás
Gyakran a magnéziumhiány fülzúgás formájában jelentkezik. Magnéziumpótlás esetén javulást érhetünk el, aminek két oka van. Egyrészt, a magnézium kiválóan segít megelőzni a kifejezetten fület károsító szabadgyökök roncsoló hatását. Másrészt pedig a megfelelő magnéziumszint ér- és mikroér támogató hatása segíti a megfelelő véráramlást az egész testben, beleértve a belső fül edényeit is.
Krónikus fáradtság, koncentrálási nehézségek, hangulatingadozás, túlzott reakciók
Alacsony energiaszint, gyengeség és a fáradtság gyakori tünetei a magnéziumhiánynak. A magnéziumhiány hatással van a központi idegrendszerre, ezért a magnéziumhiány mellékhatásai között megjelenik az ingerlékenység és az idegesség. Ahogy a hiány súlyosbodik, magas szintű szorongást és súlyosabb esetekben depressziót és hallucinációt is okoz. Sőt, pánikbetegségterápiájában is nagy szerepe lehet a magnéziumbevitelnek. Ilyen esetben a szedett gyógyszerek melletti alkalmazásról a kezelőorvos tanácsát szükséges kikérni.
Álmatlanság és alvászavar
A magnézium elengedhetetlen a GABA (gamma-aminos-vajsav, gátló hatású neurotranszmitter, azaz jelátvivő, ingerületátvivő anyag) működéséhez, ami „nyugtatja” az agyat, és elősegíti a relaxációt. (A gyerekeknél az alvászavar különösen árulkodó jel!)
Izomfeszültség, izomgörcs, izomrángás
Az izmok feszülése, a gyakori izomrángás, izomgörcs vagy tikkelés, zsibbadás, egyértelműen magnéziumhiányt jelez. A magnézium ugyanis részt vesz az izmok és idegek közötti jelátvitelben, és befolyásolja az izmok összehúzódását is.