- AKCIÓS!
- ÖSSZES TERMÉK
- Natur Tanya webáruház
- ÉLELMISZEREK, NÖVÉNYI OLAJOK
- NŐKNEK AJÁNLOTT
- FÉRFIAKNAK AJÁNLOTT
- ANTIVIRÁLIS ÉS IMMUNERŐSÍTŐ SZEREK
- BIO KOZMETIKUMOK, ÖKO HÁZTARTÁS
- CUKORBETEGSÉG DIABETES
- CSONTRENDSZER, ÍZÜLETEK
- ENERGIAMEGTAKARÍTÁS HÁZTARTÁS
- FIATALÍTÓ, ÖREGEDÉS ELLEN
- FITNESS, POTENCIA ÉS ENERGIANÖVELŐK
- FLAVIN 7 TERMÉKEK
- GYERMEKEKNEK
- HAJ, BŐR, ÉS KÖRÖMÁPOLÓK, KOZMETIKUMOK
- IHATÓ VITAMINOK: SWEDISH NUTRA
- MEMÓRIA SERKENTÉSE
- GYÓGYGOMBÁK
- SUNRIDER TERMÉKEK
- GYOMOR, EMÉSZTÉS
- IDEGRENDSZER ERŐSÍTÉS
- ILLÓOLAJOK, étkezési olajok, 100% ESSZENCIÁK
- MILLIMÉTER HULLÁMTERÁPIÁS ESZKÖZÖK - TRIOMED
- MÉREGTELENÍTÉS, FOGYÁS
- SPORTOLÓKNAK, TESTÉPÍTÉS
- SZÍV ÉS ÉRRENDSZER
- TEÁK, gyógynövényekből
- VÍRUS ÉS BAKTÉRIUM ÖLŐK
- VITAMINOK, NYOMELEMEK
- KÖNYVÁRUHÁZ
NYITVATARTÁS (rendelések teljesítése):
Hétfőtől péntekig, 9-17 óráig.
Intlligencia teszt: Nézd meg a lakását, megtudod milyen intelligens!

Miért rendetlenek a zsenik?
Sokan abból indulnak ki, hogy a rendezett környezet a rendezett elme tükörképe, a tények azonban mást mutatnak. A legnagyobb gondolkodók közül néhányat - például Albert Einsteint, Steve Jobsot vagy Mark Twaint - egyáltalán nem zavarta, ha rendetlenség volt körülötte, ez azonban nem feltétlenül a lustaság vagy a trehányság jele. Arra is utalhat, hogy az illető rendkívül aktív és innovatív elme.
Lássuk, milyen fokozatai vannak ennek a ténynek? Olvass tovább>>
A rendetlenség első számú oka az, hogy a rendet nem tartják fontosnak.
A szakértők szerint minden az agyunk működésén múlik. A zsenik hajlamosak az összképet látni, ahelyett, hogy beleragadnának a részletekbe. Éppen ezért azok az emberek, akik különösen intelligensek, a rendezetlen környezetben is mindig pontosan tudják, mit hol találnak, így fölöslegesnek és értelmetlennek gondolják, hogy rendrakásra és takarításra pazarolják az idejüket. Mindemellett egyáltalán nem nyomasztja őket, hogy ki mit gondol róluk, és unalmasnak tartják, ha mindig minden rendezett.
Miért rendetlenek a szuperintelligens emberek?
A rendetlenség ösztönözheti a kreativitást és az új ötleteket
Számos vizsgálat igazolja, hogy a rendezetlenség és a rendetlenség negatív hatással lehet a kognitív teljesítményre. A kutatások szerint motiváltabbak vagyunk és jobban tudunk koncentrálni, ha a helyiség, amelyben dolgozunk tiszta és rendezett. A strukturálatlan és rendezetlen környezet stresszt és szorongást okozhat, ami nyilvánvalóan negatív hatással van a teljesítményre. Ez azonban nem feltétlen igaz a magas intellektusú emberekre
A mentális stimuláció fontosabb nekik, mint a rendezett környezet
A magas intelligenciájú emberek életében a szellemi elfoglaltság többnyire elsőbbséget élvez az olyan rutinfeladatokkal szemben, mint a takarítás. Általában annyira elmerülnek a munkájukban - legyen szó kutatásról, írásról vagy problémamegoldásról -, hogy kevés idejük vagy mentális sávszélességük marad a makulátlan otthoni rend fenntartására.
Megkérdőjelezik a társadalmi normákat és elvárásokat
A magas intelligenciájú emberek gyakran nonkonformisták, hajlamosak megkérdőjelezni a társadalmi normákat, ahelyett, hogy vakon követnék azokat. A gondolkodásuk eredetisége kiterjed a személyes szokásaikra is, beleértve azt is, hogy miként tartják karban a környezetüket.
Gyakran annyira elmerülnek a gondolataikban, hogy nem veszik észre, ami a közvetlen környezetükben történik
Az aktív, analitikus elme egyszerre lehet áldás és zavaró tényező. Sok szuperintelligens ember annyira el tud merülni a gondolataiban, hogy teljesen megfeledkezik a körülötte lévő fizikai világról.
Gondoljunk csak a tudósra, aki valamilyen úttörő felfedezésen dolgozik, vagy a regényíróra, aki az általa teremtett karakterek világában él. Ők ilyenkor annyira intenzíven koncentrálnak, hogy a külvilág részletei - például a szanaszét heverő piszkos edények vagy a kiteregetett ruha - teljesen háttérbe szorulnak. Míg mások a rendetlenséget a hanyagsággal azonosítják, addig egy magas intellektusú ember számára ezek csak jelentéktelen részletek a dolgok nagyobb összefüggéseihez képest.
Ez persze nem azt jelenti, hogy minden intelligens ember természeténél fogva rendetlen, de az a hajlamuk, hogy elmerüljenek a saját gondolataikban, gyakran másodlagossá teszi számukra a környezetük rendezetlenségét.